UA-173638735-1
MaratonTürk

52’nci Deniz Kuvvetleri Kupası Yat Yarışı başladı

TAYK (Türkiye Açıkdeniz Yarış Kulübü) – Deniz Harp Okulunun 250’nci Kuruluş Yılı ve 52’nci Deniz Kuvvetleri Kupası Yat Yarışı bugün Çengelköy iskelesi önünde organizasyon teknesinden verilen siren sesiyle başladı.

AKPA Kimya Sponsorluğunda saat 12.05’te başlayan Yat Yarışına 37 tekne katıldı. Düne göre havanın lodostan poyraza dönüşmesi yarışmacıları sevindirdi. Karadeniz’den Marmara’ya doğru esen Poyraz rüzgarının şişirdiği rengarenk yelkenler İstanbul Boğazı’na ayrı bir renk harmonisi ve güzellik kattı.

‘Bir yarış, İki boğaz, İki deniz’ sloganıyla düzenlenen, yaklaşık 390 deniz mili mesafeli Türkiye’nin en prestijli ve uzun rotalı yarışının başlangıcına davet edilen basın mensupları için deniz kuvvetlerine ait bir hücumbot tahsis edildi. MaratonTürk Genel Yayın Yönetmenimiz Osman Atakan Tekin’in de aralarında bulunduğu basın mensuplarını Çengelköy vapur iskelesinden alan hücumbot, yarışan yelkenlileri Beylerbeyi Sarayı, Boğaziçi Köprüsü hizasına kadar takip edip, fotoğraf ve kamera çekimleri için imkan sağladı.

Bugün İstanbul Boğazı’nda başlayan yarış mola vermeden aralıksız devam edecek ve tek etaplı olarak 18 Temmuz 2023 Salı günü Bodrum – Turgutreis’te sona erecek.

AKPA Kimya’dan Overall Birinciye Özel Ödül

18 Temmuz 2023 Salı günü saat 19:30’da Turgutreis’te yapılacak ödül töreninde AKPA Kimya tarafından, genel klasman birincisi olan takımın ekibine 10 adet çanta ve içerisinde sürpriz hediyeler özel ödül olarak verilecek. AKPA Kimya, yelken sporunu daha geniş kitlelere duyurabilmek ve denizci bir nesil yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla denizciliğe gönül vermiş kişileri yarışa teşvik etmeyi amaçladığını belirtiyor ve herkesi denize davet ediyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KATEGORI