UA-173638735-1
MaratonTürk

42. İstanbul Maratonu’nda Türklere N Kolay ödül

Aktif Bank’tan Türk sporculara N Kolay özel ödülü

İBB Spor İstanbul tarafından her sene düzenlenen ve N Kolay markası ile ilk kez koşulacak olan 42. İstanbul Maratonu’nda, genel klasmanda ilk üç sırayı alacak kadın ve erkek Türk sporcular, N Kolay özel ödülünün sahibi olacak. N Kolay İstanbul Maratonu’nun Türk sporu ve İstanbul için önemli bir değer olduğunu belirten Aktif Bank Genel Müdürü Serdar Sümer, “Farklı ve zor şartlarda gerçekleştirilen maratonda koşan sporcularımıza desteğimizi hissettirmek istiyoruz” dedi.

Dünyanın en önemli şehir maratonları arasında yer alan ve İBB Spor İstanbul tarafından düzenlenen, N Kolay İstanbul Maratonu, 8 Kasım’da koşulacak. Bu yıl 42’ncisi gerçekleştirilecek maratonun yeni isim sponsoru N Kolay, genel klasmanda ilk üç sırayı alacak olan kadın ve erkek Türk sporcuları ‘N Kolay Özel Ödülü’ ile ödüllendirecek. Ödül kapsamında klasmanda birinci olan sporcular 30 bin, ikinci sırayı alanlar 15 bin, üçüncü olanlar ise 5 bin TL’nin sahibi olacak.

Sümer: Türk sporcuları desteklemek ve teşvik etmek istiyoruz

Dünyayı etkisi altına alan salgın şartlarının N Kolay İstanbul Maratonu’nu da etkilediğini belirten Aktif Bank Genel Müdürü Serdar Sümer, “Türk sporu ve Türkiye’nin marka değeri için önemli bir konumda olan N Kolay İstanbul Maratonu’nda yer alacak Türk sporcularımızı bu ödülle hem teşvik etmek hem de desteklemek istiyoruz” dedi. Koşunun dünyanın en demokratik sporlarından biri olduğuna dikkat çeken Sümer, “İstanbul’da yaşıyoruz ancak yoğun tempoda İstanbul’u yaşayamıyoruz. Sadece spor ayakkabılarımızı giyerek hem spor yapabilir hem de İstanbul’un o tarihi dokusunu hissedebiliriz. Yalnızca bu özellikleri bile N Kolay İstanbul Maratonu’nu dünyadaki benzerlerinden farklı bir noktaya taşıyor” ifadesini kullandı.

Bu yıl sanal koşular da yapılacak

8 Kasım 2020’de koşulacak N Kolay İstanbul Maratonu’nda salgın şartları sebebiyle bu yıl sadece 42 kilometrelik parkurda koşu gerçekleştirilecek. Bunun yanında sanal koşu ile dileyen herkes kendi seçtiği parkurda ve dilediği konumdan N Kolay İstanbul Maratonu heyecanına katılabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KATEGORI