UA-173638735-1
MaratonTürk

29 Ekim’e kadar 100 kadın denizle buluşacak

Cumhuriyetin Kızları Projesi 29 Ekim’e Kadar 100 Kadını Denizle Buluşturacak

Kotex Türkiye, Türkiye’nin dört bir yanından gelen Cumhuriyetin Kızlarını #İsterseYapar diyerek denizle buluşturuyor. Cumhuriyetin 100. yılının kutlanacağını 29 Ekim’e kadar 100 kadına ulaşılması hedeflenen projenin ilk yarışı, Gelecek İçin Yelken Açıyoruz ekibiyle birlikte başarıyla gerçekleşti. Tunceli, Kayseri, Şırnak gibi şehirlerden gelen ve deniz deneyimi olmayan kadınlar, proje kapsamında denizdeki ilk yolculuklarına çıktı.

Kadınların ihtiyaç duyduğu her alanda birlikte yürümeyi ilke edinen Kotex Türkiye, hep destek tam destek motivasyonuyla çalışmaya devam ediyor. Kadınların karşılaştığı tüm engel ve tabuları ortadan kaldırma hedefiyle yürüttüğü çalışmalarına bir yenisini daha ekleyen marka, Türkiye’nin dört bir yanından gelen ve daha önce hiç denize açılmamış kadınları yelken yarışlarına hazırladı.

Cumhuriyetin Kızları ismiyle duyurulan proje kapsamında denizle tanışan sporcular, MIYC KIŞ TROFESİ I. AYAK yelken yarışlarında yer aldı. Marmaris’te düzenlenen yelken yarışı, hayatında ilk kez denize açılan kadınlar için heyecan dolu anlara sahne oldu. Rüzgârla adeta dans eden Gelecek İçin Yelken Açıyoruz ekibi, parkuru başarıyla tamamladı. Unutulmaz anılarla ve büyük bir tecrübeyle bitişe gelen sporcuların mutluluğu yüzlerinden okundu.

“Hayatında ilk kez engin sulara yelken açan kadınlarla aynı takımda yer almak muazzam bir his”

Kimberly Clark Türkiye, Orta Asya ve Kafkaslar Pazarlama Direktörü Orjin İbar, Kotex Türkiye olarak hayata geçirdikleri projenin amacına ulaştığını ve hayatın her alanında kadınları desteklemeye devam edeceklerini belirtti. İbar, “Burada, denizle tanışan ve hayatında ilk kez engin sulara yelken açan kadınlarla aynı takımda yer almak gerçekten muazzam bir his. Zor koşullarda birlikte mücadele etmek ve uyum içerisinde hareket etme becerisini gösterebilmek, tam da arzu ettiğimiz motivasyondu. Yakaladığımız ekip ruhunun, kadın dayanışması açısından güzel bir örnek olduğunu düşünüyorum. Kotex Türkiye olarak tüm ürün yeniliklerimiz ve desteklediğimiz projelerle hayatın her alanında kadınlara destek olmayı sürdüreceğiz” dedi.

Başvurular Ekim ayına kadar devam edecek

Türkiye’nin dört bir yanından kadınlar, Türkiye Yelken Federasyonu’nun düzenlediği yelken yarışlarında Kotex Türkiye’nin desteğiyle yarışan Gelecek İçin Yelken Açıyoruz ekibine katılmak için, Ekim ayına kadar başvuru yapabilecek. Cumhuriyetin Kızları projesine başvurular, www.gelecekicinyelkenaciyoruz.com adresinden gerçekleştiriliyor.

Yıl içinde gerçekleşecek diğer yarışların takvimi ise şöyle:

Yarış Takvimi
 Yarış GünleriYarış YeriYarış Adı
21-22 OcakMarmarisMIYC Kış Trofesi 1. Ayak
11-12 ŞubatMarmarisMIYC Kış Trofesi 2. Ayak
04-05 MartMarmarisMIYC Kış Trofesi 3. Ayak
01-02 NisanMarmarisMIYC Kış Trofesi 4. Ayak
10-14 NisanMarmaris-BodrumCumhurbaşkanlığı Kupası 1. Ayak
22-23 NisanMarmarisMIYC Kış Trofesi 5. Ayak
13-14 MayısMarmarisMIYC Kış Trofesi 6. Ayak
15-18 Temmuzİstanbul-BodrumGüney Yarışı
21-24 EylülİstanbulBosphorus Cup
27-29 EkimİstanbulCumhurbaşkanlığı Kupası 2. Ayak

Kimberly–Clark Türkiye

1872 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde kurulan Kimberly-Clark bugün dünya çapında 53 bini aşkın çalışanı ile 37 ülkede üretim ve 150 ülkede satış faaliyetlerini yürütmektedir. Rekabet ettiği pazarlarda 8 tüketici ürün kategorisinden 5’inin yaratıcısı olan Kimberly-Clark markaları her gün 1,3 milyar insana ulaşmaktadır. Türkiye faaliyetlerine 2005 yılında başlayan Kimberly-Clark tüketicilerine; Kotex, Kleenex ve Depend markaları ile hizmet vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KATEGORI