UA-173638735-1
MaratonTürk

2022 Kış Olimpiyat Oyunları D-SMART’ta

2022 KIŞ OLİMPİYATLARI D-SMART’TA

Çin Halk Cumhuriyeti’nin başkenti Pekin’de düzenlenecek Kış Olimpiyat Oyunları D Smart’ta yayınlanacak. 4 dalda 7 sporcumuzun da mücadele edeceği Kış Olimpiyat Oyunları 4-20 Şubat tarihleri arasında D Smart’ın 75.kanalında yayın yapan Eurosport ile 76.kanalında yayın yapan Eurosport 2 kanallarında ekrana gelecek.

31 Temmuz 2015’te 2022 Kış Olimpiyat Oyunları ev sahipliğini kazanan Pekin, Hem Yaz Olimpiyat Oyunları’na hem de Kış Olimpiyat Oyunları’na ev sahipliği yapan ilk şehir olacak.

Beijing 2022, Pekin 2008 Olimpiyat Oyunlarının mirasları üzerine inşa edilecek ve Çin’deki milyonlarca insanı kış sporlarını kucaklamaya teşvik edecek.

Yedi Olimpik kış sporundaki 109 etkinlik, üç yarışma bölgesi olan Pekin, Yanqing ve Zhangjiakou şehirlerinde yapılacak. Toplamda 25 yarışma tesisinde yarışmalar düzenlenecek.

Bir Önceki Kış Olimpiyat Oyunları PyeongChang 2018’de Türk Sporcular

PyeongChang 2018 Kış Olimpiyat Oyunları’nda 4 dalda 7 sporcumuz mücadele ederken, Kayakla Atlama sporcumuz Fatih Arda İpçioğlu’nun bu dalda ülkemizi ilk kez Olimpiyatlarda temsil etmesi ve Buz Dansı sporcularımız Alper Uçar ve Alisa Agafonova’nın Olimpiyat tarihimizde ilk kez Serbest Programa kalması, Oyunlar süresince öne çıkan başarılarımız oldu. Oyunlarda ülkemizi en iyi şekilde temsil eden diğer sporcularımız ise Alp Disiplininde Özlem Çarıkçıoğlu ve Serdar Deniz, Kayaklı Koşuda Ayşenur Duman, Ömer Ayçiçek ve Hamza Dursun oldular.

Beijing 2022 Olimpiyat Oyunları’nda Ülkemizi Temsil Edecek Sporcularımız

Spor Dalı – Adı-Soyadı – Disiplini – Kota TürüKota Sayısı

Alp Disiplini Özlem Çarıkcıoğlu Büyük Slalom – Slalom 1 Ülke
Alp Disiplini Berkin Usta Büyük Slalom – Slalom 1 Ülke
Kısa Mesafe Sürat Pateni Furkan Akar 1000m 1 Sporcu
Kayakla Atlama Fatih Arda İpcioğlu Normal Tepe – Büyük Tepe 1 Sporcu
Kayaklı Koşu Ayşenur Duman
Özlem Ceren Dursun
Yusuf Emre Fırat Bireysel – Sprint Bireysel – Sprint 3 Ülke

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı image-54.png
OAT Medya yayınları; MaratonTürk (Spor), ModdaTurkey (Moda), Voyage (Seyahat) ve InnGastrolia (Otel&Gastronomi) dergilerini aşağıdaki linke tıklayarak takip edebilirsiniz.

OAT Media publications; You can review MaratonTürk (Sport), ModdaTurkey (Fashion) Voyage (Travel) and InnGastrolia (Hotel&Gastronomy) magazines by clicking the link below.

http://maratonturk.com/OATmedya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KATEGORI