UA-173638735-1
MaratonTürk

“1915 Çanakkale Köprüsü Barış ve Dostluk Maratonu’nu canlı yayınlamak benim için bir onurdur”

D-Smart Spor Kanalları Direktörü Aybars Hünalp, “1915 Çanakkale Köprüsü Barış ve Dostluk Maratonu’nu canlı yayınlamak benim için bir onurdur”

Genel Yayın Yönetmenimiz Osman Atakan Tekin ile bugün İstanbul’daki D-Smart Genel Müdürlüğünde “Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı 1915 Çanakkale Köprüsü Barış ve Dostluk Maratonu” projesi ile ilgili bir görüşme yapan D-Smart Spor Kanalları Direktörü Aybars Hünalp “1915 Çanakkale Köprüsü Barış ve Dostluk Maratonunu canlı yayınlamak benim için bir onurdur” dedi.

2007 yılında kurulan, 1 milyon aboneye ulaşan ve bünyesinde 238 kanal bulunan D-Smart’ın Spor Kanalları Direktörü Aybars Hünalp şunları söyledi. Osman Atakan Bey’in hazırlayıp, bir dosya halinde Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığına sunduğu bu proje Türkiye adına dünya çapında ses getirecek bir kitlesel spor organizasyonu projesidir. Yeni yapılan ve iki ayak arasındaki mesafesi ile dünyanın en uzun açıklıklı köprüsü olan 1915 Çanakkale Köprüsü üzerinde ve Çanakkale Kara Savaşlarının başlangıç günü olan 25 Nisan ANZAC GÜNÜ’nde, Barış ve Dostluk adına yapılacak olması organizasyona çok farklı bir anlam vermektedir.

5 kıta ve 20 ülkede maraton koşmuş, 1986’da Türkiye’nin ilk Uluslararası Yarı Maratonu olan Mavi Haliç Yarı Maratonunu düzenlemiş ve halen Dünya Maraton Birliği (AIMS) Türkiye Temsilcisi olan eski atlet Osman Atakan liderliğinde yapılması bu organizasyona artı bir değer katar.

Umarım Sayın Cumhurbaşkanımız bu çok değerli projeyi dikkate alacak ve Türkiye’mize dünya çapında bir maraton kazandırılması için gerekeni yapacaktır.

Proje kabul görür ve uygulanırsa, 25 Nisan 2023’te yapılması planlanan 1915 Çanakkale Köprüsü Barış ve Dostluk Maratonu‘nu D-Smart’ın 77. ve 82. kanallarından canlı yayınlamak benim için bir onur ve gurur vesilesi olacaktır.”

D-Smart bünyesindeki TV – Radyo kanalları ve sayıları : Sinema 13, Haber 33, Yaşam 10, Dizi 6, Belgesel 14, Spor 17, Çocuk 9, Müzik 6, Ulusal 58, Radyo 70

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı image-54.png
OAT Medya yayınları; MaratonTürk (Spor), ModdaTurkey (Moda), Voyage (Seyahat) ve InnGastrolia (Otel&Gastronomi) dergilerini aşağıdaki linke tıklayarak takip edebilirsiniz.

OAT Media publications; You can review MaratonTürk (Sport), ModdaTurkey (Fashion) Voyage (Travel) and InnGastrolia (Hotel&Gastronomy) magazines by clicking the link below.

http://maratonturk.com/OATmedya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KATEGORI