UA-173638735-1
MaratonTürk

1915 Çanakkale Köprüsü Barış ve Dostluk Maratonu

TÜRKİYE CUMHURİYETİ CUMHURBAŞKANLIĞI, 1915 ÇANAKKALE KÖPRÜSÜ BARIŞ VE DOSTLUK MARATONU

18 Mart 2022 Cuma günü açılışı yapılan 1915 Çanakkale Köprüsü’nde uluslararası maraton düzenlenmesi hususunda 19 Mart 2022 Cumartesi günü Facebook sayfamda Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Spor Bakanımıza hitaben bir öneri mesajı yayınlamıştım.

Önerim büyük ilgi görmüş ve takipçilerimden yoğun destek almıştı.

1915 Çanakkale Köprüsü’nün Avrupa kıtası girişinde başlayıp, Asya kıtası Çanakkale şehir merkezinde bitecek olan bu Barış ve Dostluk Maratonu ile ilgili olarak hazırladığım ve içinde sizlerin yorumlarınızın da yer aldığı 17 sayfalık proje dosyam Cumhurbaşkanlığına iletilmiştir.

Projem kabul gördüğü, Cumhurbaşkanlığı tarafından bana 2022 Haziran ayına kadar tam yetki ve destek verildiği taktirde, European Athletics, World Athletics ve AIMS Başkanları ile, New York, Londra, Berlin, Rotterdam, Melbourne, Wellington Maratonları Direktörlerinin yanı sıra Türkiye Atletizm Federasyonu, Türkiye’deki Büyükelçilikler, Uluslararası Spor Turizmi Şirketleri, Avustralya, Yeni Zelanda, Japonya, Kore, İtalya ve diğer ülkelerdeki maraton kulüpleri ve dostlarımız aracılığıyla yurt dışından yüzlerce maratoncunun ve sizlerin katılacağı, D-Smart, TRT, Avustralya ve Yeni Zelanda TV kanallarından yayınlatılacağı bu çok büyük çaplı uluslararası projemi gelecek yıl 25 Nisan 2023 ANZAC günü Barış ve Dostluk adına uygulamak benim için büyük bir onur olacaktır.

35 yıl önce Türkiye’nin ilk Yarı Maratonu olan Uluslararası Mavi Haliç Yarı Maratonu projemi Eyüp Belediye Başkanı Eyüp Uçak ve ekibi ile birlikte gerçekleştirdiğimde, o dönemin kısıtlı imkanlarına rağmen, AIMS Kongresini İstanbul Pera Palas Oteli’nde düzenlemiş, New York Maratonu Kurucu Direktörü Fred Lebow, Melbourne Maratonu Direktörü Ted Paulin ve Olimpiyat Şampiyonu Finlandiyalı Martti Vainio’yu dahi Mavi Haliç’te koşturmuştum. www.maratonturk.com/mavihalic

Eğer 1915 Çanakkale Köprüsü Barış ve Dostluk Maratonu projem kabul görür ve desteklenirse, günümüzün imkanları dahilinde çok daha farklı boyutta bir organizasyon olacaktır.

Osman Atakan Tekin, MaratonTürk Genel Yayın Yönetmeni.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı image-54.png
OAT Medya yayınları; MaratonTürk (Spor), ModdaTurkey (Moda), Voyage (Seyahat) ve InnGastrolia (Otel&Gastronomi) dergilerini aşağıdaki linke tıklayarak takip edebilirsiniz.

OAT Media publications; You can review MaratonTürk (Sport), ModdaTurkey (Fashion) Voyage (Travel) and InnGastrolia (Hotel&Gastronomy) magazines by clicking the link below.

http://maratonturk.com/OATmedya

3 thoughts on “1915 Çanakkale Köprüsü Barış ve Dostluk Maratonu

  1. Tebrikler Osman hocam Başarılarınızın devamını dilerim.
    İnşallah gerçekleşir.

  2. Öncelikle tebrik ediyorum,ben de bu yarışta inşallah hazırlıklarını yaptığım maraton yaş gurubum dünya rekorunu kuracağıma söz veriyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KATEGORI