UA-173638735-1
MaratonTürk

11. Adana Yarı Maratonu yarın koşuluyor / 11th Adana Half Marathon will be held tomorrow

11. Adana Yarı Maratonu yarın koşuluyor.

Adana Valiliği, Adana Büyükşehir Belediyesi ve Adana Gençlik-Spor İl Müdürlüğü’nün müşterek organizasyonu olan ve Korona Virüsü salgını sebebiyle sınırlı sayıda kayıt kabul edilen ve bu yıl için sadece Türk katılımcılara açık olan 11. Adana Yarı Maratonu için tüm hazırlıklar bugün tamamlandı.

Adana’nın Seyhan ilçesi sınırları içinde sabah saat 09.00’da başlayacak 21.1 km mesafeli yarı maraton sırasıyla Yüreğir, Sarıçam ve Çukurova ilçe sınırları içinde koşulduktan sonra yine her yılki gibi Seyhan ilçe sınırları içinde yer alan havuzlu parkta sona erecek.

Maratoncular için ideal sayılabilecek nitelikte olan parkur Ulu Cami, 5 Ocak Meydanı, Saat Kulesi, Taş Köprü gibi tarihi yerlerden geçerek Seyhan Barajı’na kadar düz devam ediyor. Seyhan Barajı Köprüsü’ne biraz dik yokuşla çıkıldıktan bir süre sonra inişle nehir boyunca ve güzel manzara görüntüleri içinde devamını sürdürüyor.

Kadın-Erkek toplam 900 kişi ile sınırlandırılan katılımcılara göğüs numaraları ; 101-140 arası elit atletlere, 141-500 arası Turuncu renkli ve 501-900 arası Turkuaz renkli olarak diğer atletlere tahsis edildi.

Elektronik Chip tahsis merkezi

Göğüs Numarası tahsis merkezi

Göğüs Numarası ve Elektronik Chip kayıt kontrol sistemi

The 11th Adana Half Marathon will be held tomorrow.

All preparations for the 11th Adana Half Marathon, which is a joint organization of the Adana Governorship, Adana Metropolitan Municipality and Adana Youth-Sports Provincial Directorate, and which is open to Turkish participants only for this year, have been completed today.

The half-marathon with a distance of 21.1 km, which will start at 09:00 in the borders of Seyhan district of Adana, will be run in Yüreğir, Sarıçam and Çukurova districts respectively, and will end in the park with pool located within the borders of Seyhan district as every year.

The course, which can be considered as ideal for marathoners, passes through historical places such as Ulu Mosque, 5th January Square, Clock Tower, Stone Bridge and continues straight up to Seyhan Dam. After climbing the Seyhan Dam Bridge with a slightly steep slope, it continues along the river with its beautiful scenery.

Participants limited to 900 people, men and women, will receive chest numbers; 101-140 elite athletes, 141-500 Orange color and 501-900 Turquoise color were allocated to other athletes.

Maraton çantası ve t-shirt tahsis merkezi

Seyhan Barajı yokuşunun başladığı alan

Seyhan Barajı yokuşu

Seyhan Barajı Köprüsü
Seyhan Dam Bridge

Seyhan Barajı Köprüsü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KATEGORI